Gabinet DENTAL ARTE powstał w 2010 roku. Został stworzony z pasji i zamiłowania do zawodu. Jego głównym założeniem jest kompleksowe podejście do leczenia dzięki indywidualnemu spojrzeniu na każdego Pacjenta. W swojej pracy staramy się  zapewnić skuteczne i trwałe efekty leczenia, dzięki połączeniu wiedzy, doświadczenia i nowoczesnego sprzętu, w jaki jest wyposażony gabinet. Korzystając z najnowszych technik leczenia oraz wysokiej klasy sprzętu i materiałów stomatologicznych oferujemy leczenie w zakresie profilaktyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej, endodoncji , protetyki, chirurgii oraz implantologii.

chirurgia

Boli Ząb?

Skontaktuj się już teraz aby usunąć ból zęba w naszym gabinecie. Wyleczymy, zdezynfekujemy, znieczulimy w bardzo szybki sposób.

Wyposażenie

RADIOWIZJOGRAFIA

Radiowizjografia pozwala m.in. na precyzyjną ocenę długości kanału zęba, określenie jaka jest gęstość kości, analizę poprawności wypełnienia kanału. W ten sposób eliminuje się na przykład ryzyko niepełnego oczyszczenia kanału.

BEE FILL

Urządzenie wykorzystywane do wypełniania kanałów korzeniowych ciepłą gutaperką. Dzięki niemu możemy wypełnić także boczne odgałęzienia kanałów, a co za tym idzie, uzyskać szczelne trójwymiarowe wypełnienie systemu kanałowego.

X-SMART

Silnik endodontyczny, służący do mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych przy pomocy wysokiej klasy narzędzi niklowo-tytanowch.

RAY-PEX V

Niezwykle dokładne i wiarygodne urządzenie służące do wyznaczania długości kanału korzeniowego.

MINI-MASTER

Aparat ultradźwiękowy, który z jednej strony może być wykorzystywany w profilaktyce do usuwania kamienia nazębnego, a także w endodoncji, umożliwiając udrożnienie kanałów oraz usunięcie złamanych narzędzi.

PROPHYFLEX

Piaskarka profilaktyczna, która zapewnia szybkie i bezbolesne usuwanie osadów i przebarwień nazębnych. Służy również do polerowania zębów po usunięciu kamienia, oczyszcza szkliwo przez zabiegiem lakowania bruzd.

RONDOFLEX

System abrazji powietrznej, który zapewnia skuteczne i bezbolesne opracowanie ubytku bez użycia wiertła. Bardzo efektywna preparacja umożliwia maksymalne zachowanie zdrowych tkanek zęba. Jest to innowacyjne urządzenie, które nie wywołuje hałasu, wibracji oraz wyklucza wiercenie, dzięki czemu leczenie staje się przyjemne dla pacjentów szczególnie wrażliwych na zabiegi stomatologiczne, w tym zwłaszcza dzieci.

Nóż elektrochirurgiczny CAUTER

Przy jego pomocy można wykonywać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu łatwo przenika przez tkankę, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, prawie pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością stałej kontroli operowanego miejsca. Dzięki temu urządzeniu występuje wyjątkowo krótki czas gojenia i redukcja do minimum tworzenia się tkanki bliznowatej u pacjenta. Cauter wykorzystywany jest w takich zabiegach jak podcięcie wędzidełka, wycięcie kaptura dziąsłowego, plastyka dziąsła.

NEUTRA B

To autoklaw odpowiadający za prawidłowy cykl sterylizacji narzędzi, zapewniając bezpieczeństwo naszym Pacjentom.